O mnie

Maksymilian PawłowskiNazywam się Maksymilian Pawłowski.

Od ponad 15 lat zajmuję się komunikacją korporacyjną oraz marketingiem. Te dwa tematy są przedmiotem moich licznych opublikowanych artykułów oraz wystąpień, do prowadzenia, których jestem zapraszany zarówno w Polsce, jak i zagranicą. Zawsze, to co mnie niezwykle cieszy, po zrealizowanych szkoleniach lub warsztatach, to satysfakcja ich uczestników, badana na poziomie anonimowych ankiet i wywiadów bezpośrednich.

Moją ekspertyzę miałem okazję budować we Francji, Szwecji, Wielkiej Brytanii oraz w międzynarodowych przedsiębiorstwach w Polsce — zarówno sektora MSP, rodzinnych, jak i notowanych na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Co więcej, miałem dużo szczęścia, ponieważ mogłem pracować z najlepszymi menadżerami w swoich dziedzinach (dziekuje Wam za wsparcie i pomoc!), w różnorodnych kulturach organizacyjnych i branżach, takich jak high-tech, consulting, budownictwo, hotelarstwo, retail oraz nieruchomości komercyjne. W mojej ponad 15 letniej karierze zawodowej, będąc zatrudnionym na różnych stanowiskach, uczestniczyłem w licznych projektach, główne dotyczących:

 • marketingu usług,
 • komunikacji z rynkami kapitałowymi – relacje inwestorskie,
 • Public Relations/Media relations, w tym prowadzenia biura prasowego oraz pełnienia roli rzecznika prasowego,
 • komunikacji wewnętrznej,
 • Employer Brandingu,
 • komunikacji kryzysowej, w tym tworzenia instrukcji i procedur zarządzania kryzysem/incydentem,
 • wdrożeń rozwiązań intranetowych oraz Enterprise Social Network (Yammer, Jive),
 • komunikacji strategicznej oraz zarządczej związanej z zarządzaniem zasobami ludzkimi (HR),
 • tworzenia oraz wdrożenia zasad Corporate Identity (CI),
 • organizacji eventów zarówno wewnętrznych jak i zewnętrznych,
 • komunikacji w obszarze odpowiedzialności społecznej (CSR).

Jestem doktorem nauk ekonomicznych Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Posiadam również tytuł MBA z zakresu technologii informacyjnych biznesu. Moje prace naukowo-badawcze oraz analizy skoncentrowane są na pomiarze skuteczności działań komunikacyjnych i marketingowych oraz ocenie wartości tworzonej na rzecz biznesu przez te procesy. Również prowadzę badania dotyczące mechanizmów i metod ochrony reputacji przedsiębiorstwa oraz zagadnień komunikacji przy wysokiej zmienności otoczenia rynkowego.

Realizacja projektów z różnych obszarów w odmiennych branżach i przedsiębiorstwach, umożliwiła mi zdobycie ciekawych i często unikalnych doświadczeń, którymi miałem przyjemność dzielić się podczas wygłaszanych prelekcji w trakcie licznych konferencji w Polsce i zagranicą. Część tej wiedzy udało mi się spisać w ponad 40 artykułach opublikowanych w gazetach i magazynach branżowych, a także w pismach naukowych. Wybrane publikacje Maksymiliana Pawłowskiego.